Брайтън спря Арсенал в Лондон

31 Авг 2024 17:05

Отборите на Арсенал и Брайтън не се победиха в мач от третия кръг на Висшата лига на Англия. Срещата между двата тима на стадион ''Емиратс'' завърши при резултат 1:1.

Така двата отбора имат по 7 точки в своя актив след първите три кръга на Премиър лийг.

''Артилеристите'' поведоха в резултата в 38-ата минута. Сака успя да се пребори с Дънк за една топка и изведе Хавертц сам срещу вратаря. Германецът се справи перфектно и с отлично прехвърляне прати кълбото в мрежата.

Футболистите на Микел Артета останаха с човек по-малко в началото на втората част. Съдията бе отсъдил нарушение на Деклан Райс срещу Велтман. Халфът на домакините бутна топката с идея да не бъде подновена бързо играта, е веднага след това Велтман го изрита. Реферът показа втори жълт картон на Райс и го изгони, а бранителят на гостите не бе санкциониран.

В 58-ата минута ''чайките'' изравниха. Дънк даде великолепно подаване и изведе Минтех. Ударът му бе отразен от Рая, но при добавката Жоао Педро се разписа за 1:1.

В следващия кръг Арсенал ще гостува на Тотнъм, а Брайтън ще премери сили с Ипсуич на своя стадион.