Манчестър Юнайтед с класически успех над Саутхямптън

14 Сеп 2024 16:56

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Саутхямптън. Двата тима премериха сили в двубой от четвъртия кръг на Висшата лига на Англия. Срещата се проведе на ''Сейнт Мерис Стейдиъм''.

''Светците'' пропуснаха дузпа в 33-ата минута. Тя беше отсъдена заради нарушение на Диого Далот срещу Тайлър Диблинг. Зад топката застана Камерън Арчър, но Андре Онана първ успя да избие удара, след което се справи и с втория удар с глава на Арчър.

Гостите поведоха две минути по-късно. Късо изпълнение на корнер прати балонно центриране в наказателното поле от страна на Бруно Фернандеш, а там оставения непокрит Матайс де Лихт отбеляза гол с глава за 0:1.

В 41-ата минута Рашфорд получи възможност да стреля спокойно през куп от играчи и да реализира за 0:2.

Домакините останаха с човек по-малко в 79-ата минута, когато Джак Стивънс бе изгонен за грубо влизане в краката на Алехандро Гарначо.

Младият аржентинец пък успя да оформи крайното 0:3, след като се разписа в шестата минута на добавеното време.

''Светците'' допуснаха четвърто поредно поражение и са предпоследни в класирането. ''Червените дяволи'' са седми с 6 пункта.

В следващия кръг Саутхямптън приема Ипсуич, а Манчестър Юнайтед ще гостува на Кристъл Палас.