Леверкузен се разправи с Хофенхайм

14 Сеп 2024 19:10

Отборът на Байер (Леверкузен) спечели визитата си на Хофенхайм с 4:1 в двубой от третия кръг на Първа Бундеслига. Двата тима премериха сили на стадион ''При Зиро Арена'' в Зинсхайм.

''Аспирините'' поведоха в резултата в 17-ата минута, когато Виктор Бонифейс комбинира с Мартин Терие, който чукна топката в опразнената врата.

В 30-ата минута гостите удвоиха преднината си. Гранит Джака изведе Виктор Бонифейс с дълго подаване. Нигериецът се справи със защитник на Хофе и отправи мощен удар за 0:2.

Домакините върнаха един гол в 39-ата минута чрез Мергим Бериша, който засече центриране в наказателното поле.

В 72-ата минута Флориан Виртц се разписа от дузпа за 1:3, а Виктор Бонифейс оформи крайното 1:4 в полза на шампионите в 76-ата минута.

За Хофенхайм предстои гостуване на Унион Берлин в мач от Първа Бундеслига. Леверкузен пък ще гостува на Фейенорд в двубой от Шампионската лига.

Резултати и голмайстори от мачовете от Първа Бундеслига, които се изиграха по същото време:

Мьонхенгладбах - Щутгарт 1:3
21' Ундав 0:1, 27' Плеа 1:1, 58' Демирович 1:2, 61' Демирович 1:3

Волфсбург - Айнтрахт Франкфурт 1:2
30' Мармуш 0:1, 76' Баку 1:1, 82' Мармуш (дузпа) 1:2

Лайпциг - Унион Берлин 0:0

Фрайбург - Бохум 2:1
45' Боаду 0:1, 58' Адаму 1:1, 61' Адаму 2:1