Академик загуби от Спартак Плевен на старта на новия сезон

08 Окт 2023 15:14

Академик загуби първия си мач от новия сезон в Sesame Национална Баскетболна Лига от БК Спартак Плевен като гост с 97:71.
Двубоят започна лошо за пловдивчани и Спартак спечели с 29:12 първата четвърт. Втората завърши при 21:20 за домакините и така на полувремето резултатът беше 50:32.
В третата четвърт Спартак спечели с точка - 19:18. Последната четвърт завърши при 28:21 за домакините, а крайният резултат беше 97:71.
Джъст Маккол стана най-резултатен за Академик с 18 точки, Джерълд Лидъл добави 13 точки, а Томислав Минков завърши с 11 точки.
За Спартак най-резултатни станаха Константин Тошков и Брайънт Томас с по 17 точки.
Следващата събота е първото домакинство за Академик за новия сезон в Sesame Национална Баскетболна Лига срещу БК ЦСКА София.