Везенков и Сакраменто с драматична загуба от Голдън Стейт

02 Ное 2023 08:27

Александър Везенков и Сакраменто Кингс допуснаха драматично поражение от Голдън Стейт, отново с една единствена точка - 101:102 като гост. Уориърс победи по подобен начин и в последната контрола на двата тима в предсезонната подготовка.

Везенков игра 17 минути. Той вкара единствения си кош в самото начало на втората четвърт, която започна, след като влезе в края на първата в игра. Двете му точки дойдоха след отлично позициониране и движение без топка. Той бе 1/6 общо при стрелбата от игра, не отбеляза тройка от три опита, но взе пет борби.

За Кингс най-резултатен бе Сабонис с 23 точки, 11 борби и 6 асистенции, а Малик Монк добави 16 точки и 3 борби. Стеф Къри се отличи с 21 точки, 5 борби и 3 асистенции за Уориърс. Дарио Шарич допринесе с 15 точки и 6 борби, а Томпсън добави 14 точки.