Везенков и Сакраменто с категоричен успех над Юта

17 Дек 2023 09:01

Сакраменто и Александър Везенков постигнаха победа над Юта на своей терен със 125:104 в двубой от Националната баскетболна асоциация.

Везенков бе на паркета малко над 11 минути. Той се отчете с 3 точки с 1/3 при стрелбата от игра, 4 борби в защита и 2 асистенции.

Неговият съотборник Кийгън Мъри открадна шоуто, като избухна с 47 точки и подобри два клубни рекорда - за най-много вкарани тройки от един играч в мач – 12, и най-много точки в една част – 26 в третата. След Кийгън Мъри, втори по резултатност за победителите бе Домантас Сабонис с 20 точки, който записа още 10 борби и 8 асистенции. Малик Монк записа 18 точки и 8 асистенции. За „джазмените“ Колин Секстън реализира 28 точки, 18 има Лаури Марканен.

След този двубой Сакраменто е с баланс 15-9, а във вторник от 5:00 часа сутринта приема Вашингтон.