Александър Везенков и Сакраменто допуснаха тежко поражение от Бостън

21 Дек 2023 08:57

Александър Везенков записа 3 точки и 3 борби при тежката загуба на Сакраменто Кингс от Бостън със 119:144 в двубой от НБА.

Везенков се появи за кратко в първата част, а стартира втората в петицата на Майк Браун. Той отбеляза и тройка за равенство 46:46, но бе заменен малко след това. Българинът не игра в катастрофалната трета част за Кингс, а в нея Бостън дръпна с 28 точки и обезсмисли мача. Везенков влезе отново на паркета 7 минути преди края, при 132:105, и доигра мача, но пропусна два пъти от стрелба.

По 28 точки за победата на Бостън записаха Джейлън Браун и Дерик Уайт, Джру Холидей се отличи с 21 и 10 асистенции. 29 за Сакраменто вкара ДеАрън Фокс, Домантас Сабонис остана на две асистенции от трипъл-дабъл с 13 точки и 10 борби и 8 завършващи подавания.