Везенков отново не игра при победа на Сакраменто

06 Ян 2024 08:24

Сакраменто победи Торонто със 135:130 в двубой от НБА, като за малко не пропиля разлика от над 20 точки.

Александър Везенков остана на резервната скамейка и за пореден път Майк Браун се ограничи точно до 10 използвани играчи.

Сакраменто дръпна в края на една равностойна първа част, а направи голямата дистанция във втората, когато стигна до аванс от 20 за 77:57 на почивката. През третия период разликата стигна и до 22 точки, преди страхотна серия за гостите, която доведе нещата до само 10 преднина за Кингс преди последната четвърт. Торонто не се отказа до последно и направи още един рейд в заключителните минути, а след 9-0 стигна до само три точки пасив. Сакраменто обаче устиска и успя да вземе мача с дружните усилия на ДеАрън Фокс и Домантас Сабонис. Двамата вкараха по 24 точки, а Сабонис направи фантастичен трипъл-дабъл с 15 борби и 11 асистенции. По 20 за Торонто реализираха Скоти Барнс и Иманюел Куикли.