Сакраменто падна от Ню Орлиънс, Везенков се завърна в игра

08 Ян 2024 08:40

Александър Везенков се завърна в игра, но неговият Сакраменто допусна тежка загуба от гостуващия Ню Орлиънс Пеликанс със 133:100.

В отсъствието на контузения Трей Лайлс треньорът на Сакраменто Майк Браун трябваше да разчита на Везенков, който не го подведе и още при първата си стрелба бе точен от далечно разстояние в края на първата част. До края на двубоя той реализира още 8 точки, за да оформи статистиката си на 11 точки за 20 минути и 38 секунди игра. За това време бе успешен в 5 от 9-те си опита за стрелба, като пропуските му бяха от далечно разстояние и овладя две борби - по една в защита и напададение.

Най-резултатен за "кралете", които играха като шутове в този мач бяха Домантас Сабонис със 17 точки, 10 борби и Кевин Хъртър - също със 17 точки. Везенков бе трети по резултатност. За победителите шестима завършиха с двуцифрен актив, а най-точен бе гардът Крисчън МакКълъм с 30 точки.