Везенков и Сакраменто записаха драматична загуба в НБА

15 Ян 2024 08:33

Александър Везенков и Сакраменто записаха драматична загуба в Националната баскетболна асоциация. Тимът отстъпи като гост на Милуоки със 142:143 след продължение в много оспорван мач, белязан с куп размени на водачеството и решен след тройка със сирената в добавеното време на Деймиън Лилард.

Александър Везенков игра шест минути и половина – всички през третата част, като за това време записа 4 точки и 1 борба.

Деймиън Лилард бе и най-резултатен за победителите с 29 точки, като направи и 8 асистенции. Янис Андетокумбо записа трипъл-дабъл от 27 точки, 10 борби и 10 асистенции, 23 точки добави Малик Бийзли, Боби Портис е с 22 точки и 10 борби.

За „кралете“ Ди‘Арън Фокс реализира 32 точки, Малик Монк е с 28 плюс 7 борби и 7 асистенции, Кевин Хъртър има 26 точки и 10 борби, а Домантас Сабонис завърши с 21 точки, 13 борби и 15 асистенции.