Ботев и Черно море със скучен хикс на ''Колежа'' (СНИМКИ И ВИДЕО)

31 Мар 2024 15:29
Ботев и Черно море със скучен хикс на ''Колежа'' (СНИМКИ И ВИДЕО) Снимки: Plovdivskinovini.bg

Отборите на Ботев (Пловдив) и Черно море не се победиха в двубой от 26-ия кръг на efbet Лига. Срещата между двата тима на ''Колежа'' завърши при резултат 0:0.

''Канарчетата'' събраха актив от 34 точки и се намират на деветото място в подреждането. Варненци са трети с 55 пункта. В следващия кръг пловдивчани гостуват на Берое (Стара Загора), а ''моряците'' приемат Локомотив (София).

В 9-ата минута Самуел Акере пусна извеждащо подаване към Мохамед Брахими, който бе вляво от вратата, нахлу в наказателното поле и шутира, но Иван Дюлгеров се отличи с добра намеса.

Десет минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа за нарушение на Влатко Дробаров срещу Брахими, но главният съдия Валентин Железов подмина исканията им. Черно море отговори с плътен удар на Васил Панайотов, който бе блокиран от Атанас Чернев. "Моряците" можеха да вкарат гол в 24-ата минута, когато Исмаил Иса се пребори с Чернев и нахлу в наказателното поле, но ударът му от малък ъгъл не намери очертанията на вратата.

Началото на второто полувреме също предложи интензивен футбол, но без чисти голови положения пред Хидайет Ханкич и Иван Дюлгеров. Битката се водеше основно в средата на терена, като двата отбора много внимаваха във фаза защита и често пъти прибягваха до нарушения, за да запазят неприкосновеността на вратата си.

В 70-ата минута Ивелин Попов бе изведен фронтално срещу вратата, но Иван Дюлгеров излезе и изчисти топката. Цветомир Панов бе надскочен от Георги Николов в 84-ата минута и можеше нападателят да се окаже сам срещу вратаря, но Дюлгеров излезе извън наказателното си поле и изрита топката силно напред. Минута по-късно Антонио Перера получи жълт картон, който бе девети за него и затова полузащитникът ще пропусне следващите два мача на "канарчетата" - срещу Берое и ЦСКА 1948. Черно море стигна до първия си точен удар в мача в 88-ата минута, когато топката стигна до Атанас Илиев, който бе в дъгата на наказателното поле, но стреля много слабо и Ханкич спаси безпроблемно. При следващата атака Дюлгеров затвори Николов и не му позволи да вкара от малък ъгъл.

Ботев Пд: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 7. Мохамед Брахими, 10. Ивелин Попов (К), 15. Джеймс Етоо, 16. Самюел Акере, 17. Николай Минков, 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев

Резерви: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 6. Дилан Мартенс, 14. Фаустас Степонавичус, 18. Димитър Папазов, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев, 93. Георги Николов

Старши треньор: Душан Керкез

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов (К), 71. Васил Панайотов, 5. Пабло Гарсия, 11. Илиан Илиев, 10. Мазир Сула, 86. Исмаил Иса

Резерви: 84. Християн Славков, 16. Андреяс-Кристиан Калкан, 9. Атанас Илиев, 23. Едгар Пашеко, 17. Мартин Милушев, 32. Мартин Дичев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 99. Уеслен Жуниор

Старши треньор: Илиан Илиев