На живо: Арда - Ботев 1:0, ''канарчетата'' са с 10 души

23 Сеп 2024 18:54

Отборът на Ботев (Пловдив) гостува на Арда (Кърджали) в двубой от деветия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион ''Арена Арда'' стартира в 20:00 часа.

Страхотен пробив на Ехидже Укаки в третата минута отдясно завърши с удар от близка дистанция, който обаче бе избит от Анатолий Господинов. Последва добавка на Антонио Перейра, но топката мина встрани от вратата.

Вини Трибуле се отчете с много сериозен пропуск в 11-ата минута. След центриране от ъгловия удар, Трибуле стреля с глава от границата на вратарското поле, Господинов успя да парира, но след това топката срещна десния страничен стълб, преди отново да бъде пратена в корнер. В 24-ата минута Борислав Цонев центрира от статично положение. Феликс Ебоа Ебоа изпревари Ханс Кристиан Бернат, но ударът на бранителя бе крайно неточен.

В 59-ата минута Арда откри резултата с първия си точен удар в мача. Йонас Там допусна сериозна грешка в близост до наказателното поле на гостите. Топката достигна до Иван Тилев, който преодоля Бернат. В хода на тази ситуация Там извърши грубо нарушение срещу Чинонсо Офор, за което получи директен червен картон след намесата на ВАР.

Капитанът на пловдивчани в днешната среща, Антоан Конте, отправи удар от далечно разстояние в 68-ата минута. Господинов отново бе на точното място, за да спаси. Малко след това стражът на Арда улови и опит на Трибуле.

Арда: 1. Анатолий Господинов - (К), 2. Густаво Каскардо, 8. Йозгюр Аксака, 9. Чинонсо Офор, 10. Борислав Цонев, 23. Емил Виячки, 33. Иван Тилев, 35. Димитър Велковски, 80. Лъчезар Котев, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 99. Станислав Иванов

Старши треньор: Александър Тунчев

Ботев Пловдив: 1. Ханс Кристиан Бернат - 4. Ехидже Укаки, 5. Йонас Там, 19. Антоан Конте, 17. Николай Минков - 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 38. Константинос Балоянис, 40. Кристиан Нвачукву, 88. Ален Корошеч, 91. Вини Трибуле

Старши треньор: Душан Керкез

Съдия: Драгомир Драганов

ВАР: Васимир Маруан Ел-Хатиб