Крумовград с класическа победа над Ботев Враца в Коматево (СНИМКИ И ВИДЕО)

23 Сеп 2024 19:34
Крумовград с класическа победа над Ботев Враца в Коматево (СНИМКИ И ВИДЕО) Снимки: Plovdivskinovini.bg

Отборът на Крумовград постигна домакински успех над Ботев (Враца) с 3:0 в двубой от деветия кръг на efbet Лига. Срещата се проведе на Спортен комплекс ''Никола Щерев-Старика''.

Крумовградчани събраха актив от 9 точки на 11-ата позиция в класирането, докато врачани са 14-и със 7 пункта.

Домакините откриха резултата в 33-ата минута. Серкан Юсеин получи топката по десния фланг, след което центрира в наказателното поле, където Рафаел Фуртадо стреля с глава за 1:0.

В 47-ата минута Момчил Цветанов центрира топката в наказателното поле на гостите. Матеус Енрике се възползва от грешка на Федерико Бариос и изпревари Стефан Цонков, за да прати топката в опразнената врата - 2:0.

Футболистите на Атанас Рибарски направиха резултата 3:0 в 71-ата минута след попадение от дузпа на Серкан Юсеин. Тя беше отсъдена заради нарушение на Бариос срещу Рафаел Фуртадо. Вратарят на гостите получи директен червен картон след преразглеждане на ситуацията с ВАР.

В следващия кръг Крумовград гостува на Локомотив (Пловдив), а Ботев (Враца) приема Лудогорец.