Марица обърна Димитровград като гост

10 Авг 2024 22:48

Младият тим на Марица обърна с 1:2 Димитровград! Срещата се игра в събота на стадион “Миньор” в Димитровград.

Домакините играха по-добре и имаха по-чисти положения през първата част. Техен гол бе отменен заради засада в 5-та минута, а Петър Начев спаси голов удар по-късно. Димитър Алексиев даде преднина на димитровградчани, като при гола останаха съмнения за засада.

През втората част пловдивчани играха доста по-добре и създадоха голови положения. В крайна сметка Марица нанесе своя удар след средата на полувремето. Георги Трифонов изравни в 70-та минута. След хубава атака, Валери Домовчийски намери в наказателното на Олджай Алиев, който залъга човек и подаде към Георги Трифонов. Нападателят със силен удар изравни. При една от атаките на “жълто-сините” Георги Михайлов бе съборен около границата на наказателното поле, но играта продължи. Олджай Алиев в 87-та минута донесе победата на Марица. Филип Колев нахлу по фланга и центрира, Георги Трифонов продължи с глава към Алиев, който с хладнокръвен удар я прати горе в далечния ъгъл за 1:2. Пак Алиев вкара трети гол в продължението на мача, но попадението бе отменено. При контраатака Георги Трифонов изведе Алиев сам срещу вратаря, а той пусна топката покрай вратаря, но страничния рефер маркира засада.

МАРИЦА: 33. Петьр НАЧЕВ, 4. Атанас ТАШОЛОВ, 16. Димитьр ПРОЙЧЕВ, 18. Даниел СПАСОВ, 21. Георги МИХАЙЛОВ, 87. Александр ПРАМАТАРОВ (Иван Кръстев), 10. Теодор ФЪРКОВ (Филип Колев), 15. Христиан ДИМИТРОВ, 9. Георги ТРИФОНОВ (Емилео Макавеев), 11. Олджай АЛИЕВ (Красимир Лютов), 17. Валери ДОМОВЧИЙСКИ (к) (Наско Христев). РЕЗЕРВИ: Виктор Петков, Никола Кръстев, Даниел Беломачев, Симеон Сираков