Локомотив допусна тежка загуба от Левски на ''Герена'' (ВИДЕО)

02 Дек 2023 16:31

Левски постигна първа победа от шест кръга насам, след като надигра с резултат 3:0 като домакин Локомотив Пловдив в дербито от 19-ия кръг на родната efbet Лига. На стадион „Георги Аспарухов“ завърналите се в титулярния състав Кристиан Димитров (14’) и Уелтън (42’) бяха точни за „сините“ през първата част, преди Рикардиньо да оформи крайния резултат в 85-ата минута от дузпа.

По този начин Левски събра 32 точки и се изравни на петата позиция с ЦСКА 1948, докато Локомотив Пловдив остава четвърти с 35 пункта. За „сините“ предстои гостуване на Хебър Пазарджик от 1/8-финалите в турнира за Купата на България, а след това завършват 2023-а година с пътуване до Враца за среща с местния Ботев в първенството. „Смърфовете“ пък приключват годината с гостуване на Лудогорец за Купата и домакинство на Пирин Благоевград в шампионата.

Локомотив Пловдив пропусна много добра възможност да вкара гол още в 3-ата минута. Джовани с много добър пас намери Бабакар Дион в наказателното поле на Левски, а той стреля, но топката срещна напречната греда на вратата на "сините". Три минути по-късно Жереми Петрис проби по десния фланг и навлезе в наказателното поле на Локомотив Пловдив, след което пусна много остър пас, топката стигна до Уелтон на втора греда, той отблизо стреля, но неточно в аут. Бабакар Дион получи повече пространство пред себе си в 9-ата минута и стреля, но Пламен Андреев внимаваше и изби.

Левски поведе с 1:0 в 14-ата минута с гол на Кристиан Димитров и много груба грешка на вратаря Динко Хоркаш. Марин Петков центрира от корнер в наказателното поле на Локомотив, където Кристиан Димитров засече топката с глава, Динко Хоркаш се намеси много слабо, топката мина между ръцете му и влетя в мрежата.

"Сините" продължиха да държат владението на топката и след известно затишие на терена бяха близо до втори гол в 28-ата минута. Отново Марин Петков центрира от корнер, а на границата на вратарското поле капитанът Краев бе оставен непокрит и засече силно с глава, но топката профуча на сантиметри над напречната греда в аут. Четири минути след това Марин Петков завъртя добре топката над стената от пряк свободен удар пред наказателното поле, но ударът му премина и над вратата на Хоркаш.

Левски направи резултата 2:0 в 42-ата минута. Асими Фадига отне топката в центъра на терена от Христо Иванов. След това Фадига напредна и подаде към Уелтон, който влезе на скорост в наказателното поле на Локомотив, сам срещу Динко Хоркаш и вкара топката във вратата му.

Валентин Железов свири дузпа за Левски в 47-ата минута за нарушение на Мартин Паскалев срещу Дарлан в наказателното поле на Локомотив. ВАР Волен Чинков привика Железов да преразгледа решението си, защото камерите много добре показаха, че Паскалев изпревари Дарлан и изчисти топката, така че нарушението в случая е на бразилския футболист. Така Железов промени първоначалното си решение и отмени дузпата, която бе назначил за "сините".

Джовани финтира Дарлан, след което стреля от дъгата на наказателното поле на Левски в 57-ата минута, но над напречната греда в аут. Петър Андреев получи добър пас в наказателното поле на Левски в 73-ата минута и стреля, но ударът му бе блокиран от Кристиан Димитров.

Рикардиньо получи топката в наказателното поле на Локомотив Пловдив в 83-ата минута, но се забави с действията си и бе изпреварен от Лео Сена, който му отне топката, но го удари с лявата си ръка през лицето. Съдията Валентин Железов първоначално не свири дузпа, но след намесата на ВАР, главният рефер промени решението си и посочи бялата точка. Рикардиньо бе безкомпромисен при изпълнението на дузпата, пращайки топката под напречната греда за 3:0. в 85-ата минута.

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 8. Андриан Краев (К), 9. Рикардиньо, 17. Уелтон, 37. Дарлан, 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига

Резерви: 13. Николай Михайлов, 4. Виктор Любенов, 10. Асен Митков, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев

Старши треньор: Николай Костов

Локо Пд: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 10. Джовани, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев (К), 17. Алфа Конте

Резерви: 81. Кристиан Томов, 16. Кристиян Пешов, 12. Ефе Али, 33. Георги Каракашев, 22. Ивайло Иванов, 11. Петър Андреев, 99. Лео Сена, 9. Георги Минчев

Старши треньор: Александър Томаш