30 Мар 2024 15:28
Бивш футболист на Локомотив донесе победата на Лудогорец на ''Лаута'' (СНИМКИ И ВИДЕО) Снимки: Plovdivskinovini.bg

Отборът на Лудогорец надделя над Локомотив (Пловдив) на ''Лаута'' с 2:1 в двубой от 26-ия кръг на efbet Лига. "Орлите" поведоха в 30-ата минута с попадение на Бърнард Текпетей, а пловдивчани успяха да изравнят шест минути по-късно. В последната минута на редовното време бившият играч на "смърфовете" Диниш Алмейда донесе успеха на разградчани.

Разградчани събраха 60 точки на първата позиция в класирането, докато ''смърфовете'' са пети с 47 пункта. В следващия кръг ''орлите'' посрещат Левски, а за ''черно-белите'' предстои гостуване на ЦСКА-София.

В осмата минута Квадво Дуа бе оставен непокрит в наказателното поле и получи пас от Якуб Пьотровски, но прати топката над вратата на Томов.

Десетина минути след началото феновете на "смърфовете" запалиха множество димки и факли на стадион "Локомотив", които гарнираха допълнително френетичното настроение по трибуните в парк "Лаута".

Мичи Нтело не се възползва от смут в отбраната на Лудогорец в 14-ата минута.

Малко след това нападателят Квадво Дуа стреля изключително опасно от пряк свободен удар, но топката премина много близко край десния страничен стълб на Томов, който остана на едно място.

В 30-ата минута Лудогорец поведе в резултата с гол на Бърнард Текпетей. Нападателят напредна и стреля силно от далечна дистанция. Никой от защитниците не срещна Текпетей, а претенции за по-добра намеса може да има и към стража Томов, който закачи топката, но не успя да я избие.

В 33-ата минута Падт отрази удар на Евандро, а след това и Димитър Илиев не успя да отиграе добре.

Димитър Илиев с добър контрол на топката в 35-ата минута пусна към Бабакар Дион, който центрира към Мичи Нтело, а той изравни резултата.

"Орлите" продължиха да натискат съперника, а в 53-ата минута Квадво Дуа елиминира с лекота Хорхе Сегура. Към нападателя на Лудогорец отиде Тодор Павлов, но Дуа видя наблизо Текпетей. Ганаецът беше "очи в очи" с Томов, който демонстрира отлично спасяване и предотврати сигурен гол във вратата си. В 67-ата минута Локомотив стигна до изгодна възможност, след като Димитър Илиев овладя в собствената си половина и изведе вляво Мичи Нтело. Нападателят напредна и бе срещан от Оливие Вердон. Последва удар с левия крак, но Серджио Падт боксира встрани.

Бърнард Текпетей центрира от корнер към далечната греда, където Оливие Вердон беше непокрит и стреля с глава, но прати топката в страничния стълб на вратата, пазена от Томов в 83-ата минута.

В 90-ата минута бившият играч на Локо Пд Диниш Алмейда отблизо прати топката във вратата на Томов за 1:2.

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 5. Тодор Павлов, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев, 9. Мичи Нтело

Резерви: 23. Динко Хоркаш, 12. Ефе Али, 16. Кристиян Пешов, 20. Милош Петрович, 22. Ивайло Иванов, 17. Мартин Райнов, 15. Мартин Петков, 11. Петър Андреев, 19. Владимир Медвед

Треньор: Александър Томаш

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Диниш Алмейда, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан, 8. Клод Гонзалвеш, 9. Квадво Дуа, 16. Аслак фон Витри, 17. Сон, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей

Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 18. Ивайло Чочев, 21. Рай Насименто, 26. Ноа Сонко Сундберг, 44. Марсел Хайстер, 77. Кайо Видал, 90. Спас Делев, 99. Руан Секо

Треньор: Георги Дерменджиев