Бохум с първа победа за сезона (ВИДЕО)

03 Ное 2023 23:57

Тимът на Бохум успя да запише първа победа от началото на сезона в Първа Бундеслита. Футболистите на Томас Леч записаха успех с 2:1 при гостуването си на Дармщат в мач от 10-ия кръг на първенството.

Бохум се измъкна от зоната на изпадащите и вече заема 13-ото място във временното класиране с 8 точки. Дармщат допусна трета поредна загуба и се намира на 15-ата позиция със 7 пункта.

Гостите откриха резултата в 25-ата минута. Неумела намеса на играч на домакините прати кълбото в краката на Такума Асано, който технично преодоля вратаря Марсел Шюнен - 0:1.

Дармщат изравни в 43-ата минута. Лукас Пфайфер отклони топката с глава към Нюрнбергер, който я насочи в мрежата за 1:1.

В 54-ата минута Бохум поведе с 1:2. Лошо изритана топка от стража на домакините постави началото на бърза атака и Асано се разписа отново.

Домакините останаха с човек по-малко в 70-ата минута, тъй като Холанд беше изгонен с директен червен картон.

В следващия кръг Дармщат приема Майнц 05, а Бохум посреща Кьолн.

ДАРМЩАТ: Шюен; Мюлер, Цимерман, Кларер; Нюрнбергер, Холанд, Кемпе (67' Вилхелмсон), Бадер (77' Стоилкович); Мелем (89' Ридел); Скарке, Пфайфер (89' Хорнби)

БОХУМ: Риман; Машович, Шлотербек, Бернардо; Гамбоа, Лосила (77' Йорман), Щьогер (64' Лусли), Остерхаге; Брошински (59' Квартенг), Хофман (76' Пасиенсия), Асано