Болоня матира Лацио (ВИДЕО)

04 Ное 2023 00:16

Отборът на Болоня успя да надвие Лацио с 1:0 в двубой от 11-ия кръг на италианската Серия ''А''.

Футболистите на Тиаго Мота събраха актив от 18 точки и вече се намират на шестото място във временното класиране. ''Римските орли'' са на осмата позиция с 16 пункта.

В следващия кръг Болоня гостува на Фиорентина, а Лацио ще премери сили с Рома.

Лацио можеше да излезе напред в резултата след едва пет минути игра, когато Валентин Кастеянос нанесе удар с глава след хубаво центриране, но нацели левия страничен стълб. В 16-ата минута Тати Кастеянос засече центриране от корнер, но право в ръцете на вратаря. Две минути след това късметът отново покри Болоня, след като Луис Алберто стреля директно от ъглов удар и топката срещна страничния стълб на вратата, пазена от Лукаш Скорупски.

Второто полувреме започна по мечтан начин за домакините, които само няколко секунди след началото му стигнаха до попадение. След хубава атака Джошуа Зиркзе намери непокрития Люис Фъргюсън, който стреля в долния ляв ъгъл и се разписа за 1:0.

БОЛОНЯ: Скорупски; Ликоянис (80' Кристансен), Калафиори, Беукема, Пош; Ебишер (73' Моро), Фройлер; Салемакерс (81' Ндойе), Фъргюсън, Орсолини; Зиркзее (90+3' Фабиан)

ЛАЦИО: Проведел; Лацари, Патрик, Романьоли, Марушич (48' Пелегрини); Гендузи (81' Камада), Ровела, Луис Алберто; Фелипе Андерсон (81' Исаксен), Кастеянос (57' Имобиле), Педро (57' Дзакани)