Астън Вила измести Тотнъм от топ 4, ''шпорите'' допуснаха трета поредна загуба след обрат (ВИДЕО)

26 Ное 2023 18:22

Отборът на Астън Вила постигна много важна победа над Тотнъм като гост с 2:1 в изключително интригуващ мач от 13-ия кръг на Висшата лига на Англия.

Така футболистите на Унай Емери записаха втора поредна победа в първенството и вече се намират на четвъртото място в класирането с актив от 28 точки. ''Шпорите'' допуснаха трето поредно поражение, но и трета загуба след обрат в шампионата и са пети с 26 пункта.

Тотнъм поведе в 23-ата минута. При поредния корнер топката бе лошо изчистена от играч на Вила, но само за да отиде на крака на Джовани Ло Селсо, който с много силен изстрел преодоля Мартинес не без помощта на рикошет  в Диего Карлош - 1:0.

Гостите изравниха в добавенто време на първата част. Центриране от фал стигна до Пау Торес, който се разписа с глава за 1:1.

В 61-ата минута Юри Тилеманс и Оли Уоткинс размениха двойно подаване, което изведе нападателят на добра позиция и той отбеляза попадение за 1:2, с което оформи пълния обрат в полза на гостите.

В следващия кръг Тотнъм гостува на Манчестър Сити, а Астън Вила е гост на Борнемут.