Милан се справи с Фрозиноне

03 Дек 2023 00:01

Отборът на Милан постигна победа с 3:1 над Фрозиноне като домакин в двубой от 14-ия кръг на италианската Серия ''А"'.

Така ''росонерите'' събраха актив от 29 точки на третото място в класирането, докато Фрозиноне е 11-и с 18 пункта.

Домакините поведоха в резултата в 43-ата минута. Романьоли не изчисти добре топката с глава и така предостави възможност на Йович да шутира от добра позиция, а сърбинът с воле реализира първото си попадение с екипа на Милан.

В 50-ата минута Менян изрита топката силно напред и тя достигна до Пулишич, който нахлу в наказателното поле и шутира към вратата за 2:0.

В 74-ата минута ''росонерите'' предприеха по отличен начин заучено изпълнение на ъглов удар, което доведе до попадение на Томори - 3:0.

В 82-ата минута Марко Брешианини изпълни пряк свободен удар, при който нито един играч не игра с топката, което обърка Менян и кълбото влетя в мрежата - 3:1.

В следващия кръг Милан гостува на Аталанта, а Фрозиноне посреща Торино.