Борнемут разгроми Манчестър Юнайтед насред ''Олд Трафорд''

09 Дек 2023 19:11

Борнемут се наложи над Манчестър Юнайтед с 3:0 на „Олд Трафорд“ в мач от 16-ия кръг във Висшата лига. Доминик Соланке даде аванс на „черешките“ в 5-ата минута. Филип Билинг удвои преднината на своя тим в 69-ата минута, а пет по-късно Маркос Сенеси вкара третия гол за Борнемут.

След този успех „черешките“ събраха актив от 19 точки, заемайки 13-о място във временното класиране във Висшата лига. Манчестър Юнайтед остава на 6-а позиция с 27 точки, изоставайки на 10 от върха.

Още в петата минута "черешките" изненадаха доста неприятно домакина си. Стийв Куук атакува топката и я отне от Скот МакТомини. Последва остро центриране към Доминик Соланке, а английският нападател елегантно преодоля Онана за 1:0.

В 68-ата минута Люк Шоу сбърка извеждащ пас, а Доминик Соланке открадна топката и подаде вляво към Таверние. Той достави страхотно центриране към Филип Билинг, а резервата надскочи Шоу и с глава матира Онана.

Кошмарът за Ман Юнайтед не спря дотук, след като в 74-ата минута Борнемут вкара третия гол в срещата. Гостите изпълниха корнер, а Марко Сенеси се освободи от безобразната защита на Амрабат и Диого Далот и с глава бранителят на "черешките" направи 3:0.

В добавеното време на срещата гостите реализираха и четвърти гол в мача чрез Данго Уатара, но попадението беше отменено, тъй като реализиралият гола игра с ръка в хода на нападението и резуталтът остана 3:0 за Борнемут.

Резултати и голмайстори от останалите мачове от Висшата лига, играни по същото време:

Брайтън - Бърнли 1:1
45' Одобер 0:1, 77' Адингра 1:1

Уулвърхямптън - Нотингам 1:1
14' Тофоло 0:1, 32' Куня 1:1

Шефилд Юнайтед - Брентфорд 1:0
45+1' Макатий 1:0