Цолов не успя да влезе в точките на основното състезание в Монако

26 Май 2024 11:37
Цолов не успя да влезе в точките на основното състезание в Монако Снимка: ART Grand Prix

Първият успех на Никола Цолов във Формула 3 вдъхна увереност на българския пилот и това се видя прекрасно в днешната основна надпревара в Монако.

Вчерашният победител тръгна 12-и, но загуби две места, след като бе изпреварен от Сами Мегетуниф и Оливър Гьоте в първата обиколка. Цолов успя да си върне тези места с две чисти изпреварвания. След като българинът задмина Мегетуниф в 14-ата обиколка той започна да притиска Ноел Леон за 11-ото място. Цолов опита да направи една оптимистична атака в спирането на ''Мирабо'' в 20-ия тур, но тогава се стигна до контакт между него и мексиканеца, който ги прати в стената, вадейки ги от битката за точките в Княжеството. Двамата продължиха състезанието, но завършиха в дъното на подреждането, далеч от зоната на точките. Стюардите дадоха наказание от 10 секунди на Цолов заради инцидента.

Победата днес грабна Габриеле Мини. На подиума заедно с него се качиха Кристиан Менсъл и Люк Браунинг.

В генералното класиране лидер е Мини със 72 точки, следван от Браунинг с 67 и Форнароли с 64. Никола Цолов запазва 12-ото си място със своите 17 точки.