Никола Цолов завърши шести в дългото състезание в Австрия

30 Юни 2024 11:36

Никола Цолов завърши състезателен уикенд с две класирания в точките за първи път в своята кариера. Българинът финишира шести в дългото състезание на ''Ред Бул Ринг'', а вчера триумфира в спринтовия старт на австрийското трасе, което превръща изминалия уикенд в неговия най-успешен. Никола Цолов спечели 19 точки, с които се изкачи на десетото място в общото класиране с актив от 44 пункта.

Цолов стартира от десето място и се ориентира отлично в началото на състезанието, за да прогресира до осмата позиция. По-късно, след контакт между Ноел Леон и Оливър Гьоте българинът достигна до седмата позиция, която обаче загуби от съотборника си Кристиан Менсъл. Цолов си върна седмата позиция три тура преди финала, когато изпревари Арвид Линдблад. Българинът пресече финалната линия на седмото място, но след финала се изкачи с едно място напред, заради наказанието, което бе дадено на Алекс Дън за контакта му с Линдблад.

Лидер в класирането е Люк Браунинг, който записа доминантна победа днес и със 106 точки повежда пред Габриеле Мини с 95 и Леонардно Форнароли с 86. Мини финишира на второто място днес, а Дино Беганович допълни подиума.