Ливърпул удари Манчестър Юнайтед на ''Олд Трафорд''

01 Сеп 2024 21:06

Отборът на Ливърпул надигра тотално Манчестър Юнайтед в голямото дерби от третия кръг на Премиър лийг. ''Мърсисайдци'' победиха с 3:0 ''червените дяволи'' на ''Олд Трафорд''.

Така футболистите на Арне Слот записаха трета поредна победа в първенството и все още нямат допуснат гол. Ман Юнайтед пък допусна втора загуба в първите три срещи.

В 35-ата минута гостите откриха резултата. Грешка на Каземиро прати топката в краката на Гравенберх. Той изведе Мохамед Салах отдясно, а египтянинът центрира перфектно, като даде възможност на Диас да прати топката с глава в мрежата - 0:1.

В 42-ата минута ''мърсисайдци'' отбелязаха нов гол. Атаката на гостите започна отново след грешка на Каземиро, а Салах намери Диас, който прати топката във вратата - 0:2.

В 56-ата минута Мохамед Салах вкара третия гол във вратата на Онана след пас на Собослай.

В следващия кръг Манчестър Юнайтед гостува на Саутхямптън, а за Ливърпул предстои домакинство на Нотингам.