Байерн не се затрудни с Фрайбург

01 Сеп 2024 21:28

Отборът на Байерн (Мюнхен) се наложи над Фрайбург с 2:0 в мач от втория кръг на Първа Бундеслига. Срещата между двата тима се проведе на ''Алианц Арена''.

Така новият треньор на Байерн Венсан Компани и футболистите му зазписаха втора поредна победа в първенството, докато Фрайбург остава с 3 точки след първите два кръга.

Домакините откриха резултата след гол от дузпа на Хари Кейн в 38-ата минута. Тя беше отсъдена заради игра с ръка на Макс Розенфелдер след удар с глава на Кейн.

В 78-ата минута легендата Томас Мюлер отбеляза страхотен гол. Серж Гнабри центрира добре към ветерана, той технично финтира Максимилиан Егещайн и с невероятен изстрел с левия крак не остави шансове на вратаря на гостите - 2:0.

В последните секунди на срещата Фрайбург получи дузпа заради игра с ръка на Жоао Палиня, но Лукас Хьолер прати топката над вратата и срещата приключи при този резултат.

В следващия кръг Байерн гостува на Холщайн Кил, а Фрайбург приема Бохум.