Леверкузен премаза Фейенорд, Бенфика надви Цървена звезда

19 Сеп 2024 21:44

Байер (Леверкузен) прегази Фейенорд в Нидерландия с 4:0 в двубой от първия кръг на основната фаза на Шампионската лига.

''Аспирините'' откриха резултата още в петата минута. Грешка на Рамиз Зеруки позволи на Виртц да излезе на позиция и да отбележи за 1:0. В 30-ата минута Грималдо удвои преднината на германците след асистенция на Джереми Фримпонг, а шест минути по-късно Фримпонг намери Вирц, който отбеляза попадение за 3:0. В 45-ата минута Едмонд Тапсоба отправи удар с глава, който беше отклонен от Веленройтер в собствената му мрежа.

Тимът на Бенфика надделя над Цървена звезда с 2:1 на стадион ''Райко Митич''.

Португалците поведоха в резултата в деветата минута. След рикошет топката се озова в Керем Актюркоглу, който на празна врата отбеляза за 0:1. В 30-ата минута Оркун Кьокчу изпълни прецизно пряк свободен удар от около 25 метра и вкара гол в горния ляв ъгъл за 0:2. Домакините върнаха едно попадение в 86-ата минута. Шериф Ндиайе изведе Фелисио Милсон сам срещу Трубин, а той хладнокръвно го преодоля за 1:2.