Майнц се справи с Аугсбург в интригуващ сблъсък с пет гола и два червени картона

20 Сеп 2024 23:53

Отборът на Майнц 05 спечели гостуването си на Аугсбург с 3:2 в двубой от четвъртия кръг на Първа Бундеслига.

Така футболистите на Бо Хенриксен записаха първата си победа в първенството от началото на сезона и заемат 10-ото място с 5 пункта. Аугсбург е 12-и с 4 пункта.

Гостите поведоха в резултата в 13-ата минута чрез Арминдо Зийб, а само две минути по-късно Йонатан Буркарт покачи на 0:2.

В 25-ата минута Кевин Шлотербек върна едно попадение за домакините. Надим Амири си изкара два жълти картона в рамките на 120 секунди и така Майнц 05 остана с човек по-малко.

В 49-ата минута Йонатан Буркарт отбеляза гол за 1:3. В 57-ата минута Самуел Асенде върна надеждите на своя тим, но в 70-ата минута той си изкара директен червен картон, с което уби окончателно интригата.

В следващия кръг Аугсбург гостува на РБ (Лайпциг), а Майнц 05 посреща Хайденхайм.