Леверкузен се наложи драматично над Волфсбург

22 Сеп 2024 18:39

Тимът на Байер (Леверкузен) надви драматично Волфсбург с 4:3 в двубой от четвъртия кръг на Първа Бундеслига. Срещата между двата отбора се проведе на ''Бай Арена''.

''Аспирините'' събраха 9 точки на втората позиция във временното класиране, докато ''вълците'' са 13-и с 3 пункта.

В 5-ата минута гостите поведоха, след като Норди Мукиеле си отбеляза автогол.

В 14-ата минута домакините изравниха. Флориан Виртц бе намерен на границата на наказателното поле и с изстрел от движение по земя не остави шансове на Грабара - 1:1.

Байер стигна до обрат в 32-ата минута. Алехандро Грималдо изпълни углов удар и намери Йонатан Та, който прати неспасяемо топката в мрежата.

До края на първата част имаше още един обрат, като ''вълците'' поведоха с 3:2 след попадения на Себастиан Борнау (37') и Матиас Сванберг (45+1').

''Аспирините'' изравниха след попадение на Пиеро Инкапие в началото на второто полувреме.

Яник Герхард от състава на гостите получи директен червен картон в 88-ата минута, а Виктор Бонифейс отбеляза победния гол за шампионите в добавеното време на мача.

В следващия кръг Байер (Леверкузен) гостува на Байерн (Мюнхен), а Волфсбург посреща Щутгарт.