Фиорентина с първа победа за сезона в Италия

22 Сеп 2024 15:49

Отборът на Фиорентина постигна първа победа от началото на сезона в италианската Серия ''А''. ''Виолетовите'' надделяха над Лацио с 2:1 на стадион ''Артемио Франки'' в двубой от петия кръг на шампионата.

''Ла Виола'' събра 6 точки на десетото място в класирането. ''Бианкочелестите'' са седми със 7 пункта.

Гостите поведоха в резултата в 41-ата минута. Нуно Таварес центрира от свободен удар в наказателното поле, където Марио Хила с глава остави Де Хеа безпомощен.

В 49-ата минута Фио изравни чрез Алберт Гудмундсон, който вкара от дузпа. Тя беше отсъдена заради нарушение на Матео Гендузи срещу съперник.

В края на срещата домакините отбелязаха още един гол от дузпа. Нуно Таварес извърши нарушение срещу Додо. Съдията подмина ситуацията първоначално, но след преглед с ВАР отсъди наказателен удар. Отново Гудмундсон застана зад топката и не сгреши за 2:1.

За Фиорентина предстои гостуване на Емполи в двубой от първенството. Лацио пък ще гостува на Динамо Киев в мач от първия кръг на основната фаза на Лига Европа.