Щутгарт разби и унижи Дортмунд

22 Сеп 2024 21:05

Отборът на Щугарт изнесе футболна лекция на Борусия (Дортмунд). ''Швабите'' победиха с 5:1 своя съперник на ''Мерцедес-Бенц Арена'' в двубой от четвъртия кръг на Първа Бундеслига.

Играчите на Себастиан Хьонес записаха втори пореден успех в първенството и събраха актив от 7 точки на шестото място във временното класиране. ''Жълто-черните'' допуснаха първа шампионатна загуба и са осми със същия точков актив.

В 4-ата минута домакините откриха резултата. Немският национал Дениз Ундав напредна отлично и стреля, а с помощта на гредата топката влетя в мрежата на Кобел - 1:0.

В 21-ата минута ''швабите'' удвоиха преднината си. Максимилиан Мителщедт намери Ермедин Демирович, който с глава не остави шансове на стража на гостите - 2:0.

Енцо Мило се разписа от близка дистанция за 3:0 в 62-ата минута.

Почетното попадение за Борусия падна в 75-ата минута. Гираси бе изведен от Джейми Байноу-Гитенс и прокара топката между краката на Нюбел за 3:1.

В 80-ата минута Енцо Мило проби отдясно и намери Ел Билал Туре, който отбеляза четвъртия гол за тима си.

Дениз Ундав оформи крайното 5:1, след като се разписа с левия крак в добавеното време на срещата след асистенция на Мило.

В следващия кръг Щутгарт е гост на Волфсбург, а Дортмунд приема Бохум.