Лион с домакински успех над Олимпиакос, Рома и Атлетик поделиха точките на ''Олимпико''

27 Сеп 2024 00:22

Олимпик (Лион) успя да победи Олимпиакос с 2:0 в двубой от първия кръг на основната фаза на втория по сила европейски клубен турнир Лига Европа. Мачът между двата тима се проведе на ''Групама Стейдиъм''. Попаденията за ''хлапетата'' отбелязаха Раян Шерки (65') и Саид Бенрама (71').

Отборите на Рома и Атлетик Билбао не се победиха на ''Олимпико''. Срещата между двата тима завърши при резултат 1:1. Двубоят беше ръководен от рефер номер 1 на България Георги Кабаков.

В 32-ата минута ''джалоросите'' откриха резултата. Анхелиньо качи топката с центриране на главата на Артьом Довбик, който я прати във вратата на гостите. Баските изравниха в 85-ата минута. Алекс Беренгер центрира от свободен удар, а Унай Нуньес свали топката към Айтор Паредес, който с глава изравни - 1:1.