Нюкасъл не се даде на Манчестър Сити

28 Сеп 2024 16:49

Отборите на Нюкасъл и Манчестър Сити не се победиха в двубой от шестия кръг на Премиър лийг. Срещата между двата тима на ''Сейнт Джеймсис Парк'' завърши при резултат 1:1.

''Свраките'' събраха 11 точки на петото място във временното класиране, докато ''гражданите'' са лидери в подреждането с 14 пункта.

Футболистите на Пеп Гуардиола откриха резултата в 35-ата минута. Грийлиш преодоля Трипиър с лекота отляво и намери Гвардиол в наказателното поле. Хърватинът се освободи от Бърн и шутира технично в далечния ъгъл за 0:1.

В 56-ата минута Гордън получи извеждащ пас зад защитата и излезе сам срещу Едерсон. Вратарят препъна крилото и съдията отсъди дузпа за домакините. Зад топката застана Гордън, който бе безупречен - 1:1.

В следващия кръг Нюкасъл ще гостува на Евертън. За Манчестър Сити пък предстои визита на Слован Братислава в мач от втория кръг на основната фаза на Шампионската лига.