Ботев с минимален успех над Хебър (ВИДЕО)

18 Авг 2024 20:11
Ботев с минимален успех над Хебър (ВИДЕО) Снимка: Plovdivskinovini.bg

Отборът на Ботев (Пловдив) победи Хебър с 1:0 в двубой от петия кръг на efbet Лига. ''Гробарите'' домакинстваха на ''канарчетата'' на ''Колежа''. Срещата се проведе в Пловдив заради проблем с настилката на стадиона в Пазарджик. Мачът бе ръководен от Васил Минев.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Кристиан Нвачукву през второто полувреме. Така ''жълто-черните'' записаха втори пореден успех в шампионата.

Футболистите на Душан Керкез събраха актив от 10 точки и се намират на трета позиция. Пазарджиклии пък остават 14-и с едва една спечелена точка.

В следващия кръг за Ботев предстои домакинство на Спартак (Варна), а Хебър ще гостува на Левски на ''Герена''.

В 12-ата минута Хебър открадна топката в половината на противника. Набил Макни реши да стреля от далечно разстояние, но изпълнението му бе много неточно.

Шест минути по-късно Ботев Пловдив трябваше да поведе в резултата. Алекса Мараш проби добре по левия фланг и центрира по земя към Кристиан Нвачукву, който обаче само от няколко метра прати изстрела си в напречната греда.

В 32-ата минута Хебър изпълни заучено корнер, а Атанас Кабов центрира, след което Ивелин Попов отклони, като се стигна до удар на Уилям Фонкеу, но Бернат блесна с чудесна изява, за да предотврати гола.

Три минути по-късно Алекса Мараш се ориентира добре в противниковото наказателно поле и бързо се завъртя, като стреля по диагонала, но след получилия се рикошет, топката премина на сантиметри от дясната греда на Хебър.

В 51-ата минута Ботев Пловдив откри резултата. След тъч, изпълнен вляво от вратата на Дебърлиев, топката достигна до Никола Илиев, който с хубав пас изведе Кристиан Нвачукву. Нигериецът преодоля стража на Хебър, след което нямаше проблеми да отбележи.

Три минути по-късно "канарчетата" имаха още едно добро положение. Мараш обаче не успя да вкара, а Дебърлиев спаси. В 60-ата минута удар на Никола Илиев от движение премина много опасно покрай гредата.

Една минута преди изтичането на редовното време на срещата резервата Вини Трибуле можеше да се разпише. Той получи в наказателното поле и въпреки че се забави, отправи удар. В последния момент Гамаков блокира изпълнението.

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К), 55. Мартин Михайлов, 23. Калоян Пехливанов, 88. Милен Гамаков, 21. Божидар Пенчев, 98. Георги Търтов, 11. Душан Вукович, 15. Уилям Фонкеу, 77. Октай Хамдиев, 10. Атанас Кабов, 70. Набил Макни

Резерви: 97. Марсио, 19. Георги Стайков, 2. Иван Дишков, 9. Калоян Кръстев, 8. Кристиан Андонов, 44. Николай Николаев, 7. Олексий Збун, 29. Шейх Диаманка, 14. Янко Ангелов

Треньор: Веселин Великов

Ботев Пловдив: 1. Ханс Кристиан Бернат, 5. Йонас Там, 10. Ивелин Попов (К), 17. Николай Минков, 20. Антонио Перера, 21. Никола Илиев, 27. Сирики Диабате, 28. Янис Карабельов, 38. Константинос Балоянис, 40. Кристиан Нвачукву, 99. Алекса Мараш

Резерви: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 7. Самюел Акере, 16. Матиус Ремейкис, 42. Ивайло Видев, 77. Борислва Маринов, 79. Атанас Чернев, 88. Ален Корошец, 91. Вини Трибуле

Треньор: Душан Керкез