Ботев спечели Дербито на Тракия (ВИДЕО)

14 Сеп 2024 18:58
Ботев спечели Дербито на Тракия (ВИДЕО) Снимка: Plovdivskinovini.bg

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна победа над Берое в Стара Загора в Битката за Тракия. Срещата между двата тима от изтегления 12-ия кръг на efbet Лига завърши при резултат 1:0 в полза на ''канарчетата''.

Кристиан Нвачукву отбеляза единствения гол в 38-ата минута на мача. Ивелин Попов пък получи директен червен картон в 86-ата минута след грубо влизане в краката на съперник.

''Жълто-черните'' събраха актив от 16 точки, колкото има и лидера Левски, но футболистите на Душан Керкез се намират на втората позиция в класирането. ''Заралии'' допуснаха трета поредна загуба и са десети с 10 пункта.

В следващия кръг Берое е гост на ЦСКА-София, а за Ботев предстои гостуване на Арда (Кърджали).

В 9-ата минута Сагардия отправи коварен удар от далечна дистанция. Топката падна точно пред плонжа на Ханс Бернат, но вратарят успя да отрази шута.

Исмаел Ферер изведе Винисиус Белоти, който напредна с топката и стреля от границата на наказателното поле на Ботев Пловдив в 16-ата минута. Ударът на футболиста на Берое бе твърде слаб и не затрудни Бернат, който улови. След разбъркване в наказателното поле на Берое в 25-ата минута, Константинос Балоянис стреля от воле, но твърде неточно. В 33-ата минута Франсиско Сагардия получи тежка травма, като се наложи да напусне терена на носилка. Хосе Луис Ачиари бе принуден да направи промяна, а на мястото на уругвайския нападател се появи Хуанка Пинеда. Кристиан Нвачукву комбинира на двойно с Янис Карабельов, след което стреля от малък ъгъл в 36-ата минута, но Артур Мота съумя да скъси ъгъла и да отрази.

Ботев поведе в 38-ата минута. Ивелин Попов подхвана атака, която бе продължена към Антонио Перера, а той със страхотно подаване изведе Кристиан Нвачукву в наказателното поле. Този път крилото намери начин да преодолее Артур Мота, промушвайки топката между краката му.

Енцо Еспиноса получи топката по лявото крило в 64-ата минута, след което навлезе навътре и отправи първия удар за второто полувреме. Стражът на гостите обаче внимаваше и съумя да отрази. Нвачукву отне топката от Сегундо Пачаме в средата на терена и напредна през средата в 70-ата минута, за да отправи мощен удар, който обаче бе отразен от Артур Мота. Берое пропусна златна възможност да изравни в 78-ата минута, когато Исмаел Ферер центрира в наказателното поле на Ботев Пловдив, където Хунка Пинеда засече с глава, но прати топката на сантиметри от левия страничен стълб на вратата, пазена от Ханс Кристиан Бернат.

Берое пропусна златна възможност да изравни в 78-ата минута, когато Исмаел Ферер центрира в наказателното поле на Ботев Пловдив, където Хунка Пинеда засече с глава, но прати топката на сантиметри от левия страничен стълб на вратата, пазена от Ханс Кристиан Бернат. Две минути по-късно Франсиско Политино стреля директно от пряк свободен удар от добра позиция, но прати топката над напречната греда.

Ботев Пловдив остана с човек по-малко на терена в 86-ата минута, когато капитанът на "канарчетата" Ивелин Попов получи директен червен картон за грубо влизане в краката на противник.

Берое: 1. Артур Мота – 2. Ойер Сариеги, 3. Хуан Пабло Саломони (К), 5. Лучано Скуадроне, 6. Фелипе Чакартеги – 8. Сегундо Пачаме, 19. Карлос Алгара – 11. Исмаел Ферер, 21. Алберто Салидо, 12. Винисиус Белоти – 7. Франсиско Сагардия

Резерви: 96. Рубен Рендейро – 10. Франсиско Политино, 15. Енцо Еспиноса, 17. Хунка Пинеда, 18. Стилян Русенов, 20. Мануел Монселио, 22. Мирослав Георгиев, 23. Кевин Сейхас

Треньор: Хосе Луис Ачиари

Ботев Пловдив: 1. Ханс-Кристиан Бернат – 17. Николай Минков, 5. Йонас Там, 19. Антоан Конте, 38. Константинос Балоянис – 28. Янис Карабельов, 20. Антонио Перера – 4. Ехидже Укаки, 10. Ивелин Попов (К), 40. Кристиан Нвачукву – 99. Алекса Мараш

Резерви: 32. Матвей Игонен – 21. Никола Илиев, 30. Кристиан Каси, 41. Дамян Йорданов, 43. Габриел Златанов, 44. Костадин Татаров, 79. Атанас Чернев, 88. Ален Корошец, 91. Вини Трибуле

Треньор: Душан Керкез

Съдия: Георги Кабаков

ВАР: Владимир Вълков