Локомотив отпадна от Купата след тежко поражение от Лудогорец (ВИДЕО)

06 Дек 2023 16:35

Лудогорец се класира без особени проблеми за 1/4-финалите на Sesame Купа на България. “Орлите” разбиха с 4:0 Локомотив (Пловдив) в осминафиналната фаза на надпреварата. И четирите попадения бяха дело на южноамерикански футболисти - бразилците Кайо Видал, Рик Джонатан и Руан Секо, както и на аржентинеца Матиас Тисера.

Лудогорец започна по-добре и в 4-ата минута можеше да поведе в резултата. Квадво Дуа изведе Кайо Видал сам срещу вратаря. Той предпочете да подава, а не да завърши сам атаката и подаването му към Бърнард Текпетей бе блокирано от играч на "свърфовете".

Седем минути по-късно защитата на "смърфовете" капитулира. Клод Гонсалвеш пусна пас по конец към Бърнард Текпетей, който се измъкна от защитата на Локо Пд и излезе сам срещу Динко Хоркаш. Ганаецът предпочете да подава и пусна топката вляво от себе си, където бе Видал. Този път той стреля и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на гостите - 1:0 за Лудогорец!

''Орлите'' продължиха да поглеждат по-често към вратата на своя съперник, но нови опасности за Хоркаш липсваха. Първият удар за Локо Пловдив дойде в 23-ата минута, когато Евандро стреля от дистанция, получи се рикошет в капитана Димитър Илиев, но Дамян Христов внимаваше и улови топката. Правеше впечатление, че "черно-белите" играеха с доста изнесена защитата, от което моментално се опитваха да се възползват домакините. Точно по този начин на три-четири пъти играчи на "орлите" изкачаха зад отбраната на Локомотив, но във всеки един от случаите беше вдигана засада.

В 53-ата минута съдията Георги Гинчев спести картон за Хорхе Сегура, който задържа Квадво Дуа, като ако бе показал картон на защитника, то той щеше да бъде втори за него.

Четири минути по-късно колумбиецът извърши незначителен фал, но той бе достатъчен на Гинчев да му покаже втори жълт картон за натрупване на нарушения и така Локомотив Пловдив остана с десет души на терена.

В 64-ата минута Лудогорец имаше хубава възможност за второ попадение. Капитанът Якуб Пьотровски отлично се освободи от противников играч на центъра и раздаде надясно за Текпетей, който влезе навътре, нагласи си топката на левия крак и стреля силно пред наказателното поле, но Хоркаш плонжира и изби. Пет минути след това отново полякът напредна на левия фланг, влезе в наказателното и комбинира с Текпетей, който пък продължи за Аслак Фон Витри, а норвежецът опита нещо средно между остър пас и изстрел по тревата, който обаче излезе в тъч. В 72-ата минута "орлите" изпуснаха нов шанс за гол. Текпетей центрира от свободен удар отдясно по нападението към втора греда, където Пьотровски свали с глава за Франко Русо, който обаче стреля с глава над вратата от малкия пеналт.

По-добрата игра на Лудогорец даде резултат в 75-ата минута, когато Рик Джонатан проби през центъра и с много добре насочен удар от около 20 метра матира Динко Хоркаш.

Третият гол в мрежата на "черно-белите" дойде в 84-ата минута, когато Дуа подаде към влезлия от пейката Руан Секо и той насочи топката неспасяемо в долния десен ъгъл на Хоркаш - 3:0!

Лудогорец обаче не спря дотук и в 93-ата минута вкара четвърти гол. Тодор Неделев изведе Сон на десния фланг. Последва ниско центриране към вратарското поле, където Матиас Тисера се бе позиционирал добре и с десния крак оформи крайния резултат в мача, с който Лудогорец си гарантира продължаването напред за Купата на България.

Лудогорец: 67. Дамян Христов, 6. Якуб Пиотровски (К), 8. Клод Гонсалвеш, 9. Квадво Дуа, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей, 77. Кайо Видал

Резерви: 69. Пламен Пепеляшев, 5. Георги Терзиев, 7. Рик Джонатан, 10. Матиас Тисера, 64. Доминик Янков, 82. Иван Йорданов, 88. Тодор Неделев, 90. Спас Делев, 99. Руан Секо

Старши треньор: Георги Дерменджиев

Локо Пд: 23. Динко Хоркаш, 12. Ефе Али, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 44. Ангел Лясков, 71. Оливер Камдем, 21. Евандро, 10. Джовани Бариани, 33. Георги Каракашев, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев (К)

Резерви: 81. Кристиан Томов, 22. Ивайло Иванов, 11. Петър Андреев, 9. Георги Минчев, 16. Кристиян Пешов, 6. Христо Иванов, 17. Алфа Конте

Старши треньор: Александър Томаш