Локо Пд и Локо Сф не се победиха на ''Лаута'' (СНИМКИ И ВИДЕО)

01 Сеп 2024 16:28
Локо Пд и Локо Сф не се победиха на ''Лаута'' (СНИМКИ И ВИДЕО) Снимки: Plovdivskinovini.bg

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Локомотив (София) не успяха да се победят в мач от седмия кръг на efbet Лига. Срещата между двата тима на ''Лаута'' завърши при резултат 1:1.

Столичани откриха резултата още в първата минута след страхотно попадение на Красимир Станоев, а ''смърфовете'' изравниха в 79-ата минута след попадение на Георги Каракашев.

''Черно-белите'' събраха актив от 11 точки на шестото място във временното класиране. ''Червено-черните'' пък са 10-и с 9 пункта.

В следващия кръг Локо Пловдив гостува на Ботев Враца, а за Локо София предстои домакинство на Крумовград.

Мачът започна по възможно най-атрактивния начин. "Червено-черните" от София откриха преди да е минала и минута игра. Станоев стреля от десетина метра, но Томов показа рефлекс и изби. Топката се озова отново в играч на Локо Сф, а секунди по-късно Станоев опита още един удар от по-далечна дистанция, който влетя по впечатляващ начин в мрежата на домакините - 0:1.

В 9-ата минута столичани можеха да стигнат и до втори гол. Стив Траоре проби отдясно, центрира към Светослав Диков, чийто удар първоначално Кристиан Томов парира, но добавката добавката от Диков срещна страничния стълб. Локомотив отговори в 27-ата минута с удар на Мартин Петков. Той влезе от левия фланг към наказателното поле, след което шутира снилно. Любенов внимаваше и изби в корнер.

Най-сериозният отговор на "смърфовете" дойде пет минути преди почивката, когато Мартин Петков пусна успоредно подаване в малкия пеналт, останало незасечено от негово съотборник. Столичани отвърнаха с опасен удар на Славчев, профучал до десния стълб. Втората част започна малко по-мудно, но отново първата ситуация за гол бе пред гостите. Траоре опита подаване към точката за изпълнение на дузпа, където нямаше никой негов съотборник и не бе нанесен удар по посока вратата.

Пловдивчани изравниха в 79-ата минута.. Влезлият от пейката Георги Каракашев отбеляза с глава, засичайки центриране отдясно на Оливер Камдем - 1:1.

Локомотив Пд: 81. Кристиан Томов – 71. Оливер Камдем, 4. Мартин Паскалев, 5. Тодор Павлов, 44. Ангел Лясков – 22. Ивайло Иванов, 16. Кристиян Пешов, 75. Хоан Н‘зи – 10. Мартин Петков, 14. Димитър Илиев (К), 19. Мартин Хайдаров

Резерви: 1. Даниел Амбарцумян – 6. Христо Иванов, 12. Ефе Али, 17. Николас Пенев, 20. Милош Петрович, 33. Георги Каракашев, 99. Жулиен Лами

Треньор: Любослав Пенев

Локомотив Сф: 24. Александър Любенов (К) – 13. Селсо Рапосо, 4. Диме Димов, 31. Красимир Станоев, 12. Бруно Франко – 8. Симеон Славчев, 26. Мамаду Диара, 3. Доналдо Ацка – 47. Стефан Ламбезе, 18. Светослав Диков, 98. Стив Траоре

Резерви: 88. Жарко Истатков – 5. Атанасиос Пицолис, 15. Лука Иванов, 21. Кристиан Чачев, 29. Анте Аралица, 44. Мики Орачев, 55. Ангел Тодоров, 77. Ерик Манолков, 77. Ерик Манолков, 94. Юлиан Ненов

Треньор: Иван Колев

Съдия: Георги Гинчев

ВАР: Димитър Димитров