13 Сеп 2024 16:02
Хебър измъкна точка от Локомотив на ''Лаута'' в драматичен сблъсък (СНИМКИ И ВИДЕО) Снимки: Plovdivskinovini.bg

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Хебър (Пазарджик) не се победиха в зрелищен двубой от изтегления 12-ия кръг на efbet Лига. Срещата между двата тима на ''Лаута'' завърши при резултат 3:3.

Попадеденията за домакините отбелязаха Жулиен Лами (15', 54') и Димитър Илиев (33'). За гостите се разписаха Душан Вукович (3'), Калоян Кръстев (90') и Набил Макни (90+6').

Така ''смърфовете'' събраха актив от 12 точки на шестата позиция в класирането, докато пазарджиклии остават 14-и с 5 пункта.

В следващия кръг ''черно-белите'' посрещат ЦСКА 1948, а за Хебър предстои мач срещу Септември (София) на ''Лаута''.

Срещата започна повече от добре за гостите от Пазарджик. Във втората минута Ивайло Иванов извърши нарушение около дъгата на наказателното поле. Той събори Макни, за което получи жълт картон от съдията. С изпълнението на фаула се нагърби Душан Вукович, който прехвърли стената и с помощта на горната греда отбеляза красив гол още в третата минута.

Четвърт час след началото на срещата Локомотив изравни. Ангел Лясков даде прекрасен диагонален пас за Жулиен Лами, който си овладя, елиминира Божидар Пенчев и с шут в близкия горен ляв ъгъл се разписа за 1:1.

В 21-ата минута Локомотив направи пълен обрат чрез Владимир Медвед. Той беше изпуснат на левия фланг, след подаване на Лясков, влезе към наказателното поле, след което преодоля Дебърлиев. Намесата на ВАР обаче отмени попадението на Медвед, тъй като крилото бе в положение на засада.

В 31-ата минута Ангел Лясков можеше да отбележи доста ефектен гол. Той опита нещо средно между удар и центриране от въздуха, при което топката описа коварна парабола и кацна точно върху мрежата на вратата.

Две минути по-късно Локомотив направи пълен обрат чрез своя капитан Димитър Илиев, който водеше атаката на "смърфовете" в днешната среща. Той получи подаване на границата на наказателното поле. Овладя с десния крак и веднага стреля с левия, което изненада Дебърлиев и защитата пред него. Топката беше насочена в обратния ъгъл на вратата и се оплете в мрежата за 2:1.

В 54-ата минута Локо отбеляза и трето попадение. Жулиен Лами получи пас в наказателното поле и нанесе елегантен удар към далечния десен ъгъл, с което вкара втория си гол в мача и покачи преднината на домакините на 3:1.

В 65-ата минута "смърфовете" бяха много близо до четвърто попадение, след като Владимир Медвед получи успоредно подаване отдясно, Николай Николаев го изпусна, след което играчът на домакините нанесе удар, който обаче премина покрай вратата на Петър Дебърлиев. Десет минути по-късно играта бе спряна, за да се окаже медицинска помощ на привърженик на Локомотив, а на терена влезе, за да го изведе от стадиона.

В 80-ата минута падна четвърто попадение във вратата на Хебър, което обаче не бе признато заради засада. Току появилите се от резервната скамейка Кристиян Пешов и Мартин Петков взаимодействаха, като Петков шутира към десния ъгъл и с помощта на страничния стълб прати топката в мрежата, но нападателят бе в нередовна позиция.

В следващите минути Хебър организира няколко нелоши атаки и в добавеното време логично успя да върне едно попадение. Влезлият от пейката Калоян Кръстев получи хубав извеждащ пас от Набил Макни, след което излезе очи в очи с Томов и с дебютния си гол за "гробарите" го преодоля за 3:2.

Локомотив можеше да сложи точка на спора след бърза контраатака, при която Камдем излезе срещу Дебърлиев, но стреля право във вратаря.

Вместо това Хебър организира контра. Набил Макни проби, влезе в наказателното поле и с мощен удар преодоля Томов за крайното 3:3.

Съставите на двата тима:

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев, 22. Ивайло Иванов, 21. Владимир Медвед, 14. Димитър Илиев - К, 99. Жулиен Лами

Резерви: 1. Даниел Амбарцумян , 12. Ефе Али, 7. Данило Полонский, 75. Йоан Н’зи, 16. Кристиян Пешов, 19. Мартин Хайдаров, 17. Николас Пенев, 10. Мартин Петков, 5. Тодор Павлов

Треньор: Любослав Пенев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев - К, 44. Николай Николаев, 21. Божидар Пенчев1 55. Мартин Михайлов, 88. Милен Гамаков, 18. Радослав Терзиев, 19. Георги Стайков, 11. Душан Вукович, 77. Октай Хамдиев, 98. Георги Търтов, 70. Набил Макни

Резерви: 37. Марсио Да Роса (вр), 84. Стилиян Тисовски, 23. Калоян Пехливанов, 8. Кристиан Андонов, 9. Калоян Кръстев, 29. Шейх Диаманка, 14. Янко Ангелов, 7. Олексий Збун, 24. Енцо Ел Фатахи

Треньор: Веселин Великов

Съдия: Мариян Гребенчарски

ВАР: Георги Кабаков