Уругвай спечели бронзовите медали на Копа Америка

14 Юли 2024 07:31

Отборът на Уругвай спечели мача за третото място на Копа Америка, след като надви Канада с дузпи. Срещата между двата тима в редовното време на срещата завърши при зрелищното 2:2.

''Урусите'' откриха резултата още в осмата минуга. Родриго Бентанкур се разписа след центриране от ъглов удар и свалена топка от страна на Себастиан Касарес.

''Кленовите листа'' изравниха в 22-ата минута след красиво попадение на новото попълнение на Олимпик (Марсилия) - Исмаел Коне.

В 80-ата минута Джонатан Дейвид се оказа на точното място в наказателното поле на ''урусите'' и с добавка изведе Канада напред.

Драмата дойде в добавеното време на срещата. Луис Суарес спаси Уругвай от загуба след асистенция на Хосе Хименес - 2:2.

При дузпите:

Канада - Ургувай 3:4

Канада: Дейвид (гол), Бомбито (гол), Коне (пропуск), Шоиниер (гол), Дейвис (пропуск)

Уругвай: Валверде (гол), Бентанкур (гол), Де Араскаета (гол), Суарес (гол)