Марсилия не успя да надвие Реймс в голово зрелище

26 Авг 2024 07:42

Отборът на Олимпик (Марсилия) не успя да победи Реймс в мач от втория кръг на френската Лига 1. Срещата между двата тима на ''Велодром'' завърши при резултат 2:2.

Домакините поведоха в резултата в 25-ата минута. Пробив на Куентин Мерлен завари неподготвена защитата на гостите, а Амин Арит засече прострелното центриране за 1:0.

В 51-ата минута дойде изравняването, след като Серхио Акиеме се разписа със силен удар.

Четири минути по-късно Яя Фофана преодоля няколко защитници и насочи топката в горния ляв ъгъл на вратата - 1:2.

''Марсилци'' изравниха в 72-ата минута. Мерлен шутира с по-слабия си десен крак, но Йехван Диуф се намеси колебливо и на практика асистира на Грийнууд, който отбеляза гол с глава за 2:2.

Резултати и голмайстори от вчерашните мачове в Лига 1:

Ланс - Брест 2:0
19' Йоанер Чавес 1:0, 45' Льо Кардинал (автогол) 2:0

Нант - Оксер 2:0
14' Симон 1:0, 90+6' Гираси 2:0

Ница - Тулуза 1:1
53' Клаус 1:0, 73' Бабицка 1:1

Страсбург - Рен 3:1
23' Андрей Сантош 1:0, 48' Емега 2:0, 57' Блас 2:1, 87' Уу (автогол) 3:1