Вердер и Дортмунд не излъчиха победител

31 Авг 2024 18:53

Вердер Бремен и Борусия Дортмунд завършиха при нулево равенство на „Весерщадион“ в мач от втория кръг на Бундеслигата. Това бе едва втори мач между двата тима през XXI, в който те не успяха да си отбележат гол. Последният такъв мач датира от 11 февруари 2001 година на „Вестфаленщадион“ в Дортмунд.

Така Борусия е с 4 точки след първите си два мача, а Вердер регистрира второ поредно равенство.

Първата част не предложи много сериозни ситуации пред двете врати, като двата отбора бяха предпазливи и нямаше осезаемо предимство за никой. Едва към края на полувремето Юлиан Брант отправи два по-опасни удара, минали встрани от вратата на Михаел Цетерер.

Втората част продължи в подобно темпо. В 59-ата минута Карим Адейеми напредна и шутира от разстояние, но стражът на Вердер успя да избие. Четири минути по-късно Нико Шлотербек стреля опасно с глава, след като засече топката от пряк свободен удар, но Цетерер се намеси великолепно и успя да избие в ъглов удар. Десетина минути по-късно бранителят на Борусия (Дортмунд) спъна откъсващия се Джъстин Нийнмах и получи втори жълт картон, за което бе изгонен. В последните секунди на мача “жълто-черните” можеха и да се поздравят с победата, но резервата Донийл Мален стреля в ръцете на Цетерер.

Всички резултати и голмайстори от мачовете от Първа Бундеслига, които се изиграха по същото време:

Айнтрахт Франкфурт - Хофенхайм 3:1
24' Екитике 1:0, 33' Ларсон 2:0, 54' Крамарич 2:1, 56' Мармуш 3:1

Бохум - Мьонхенгладбах 0:2
67' Клайндийнст 0:1, 78' Онора 0:2

Холщайн Кил - Волфсбург 0:2
27' Арнолд 0:1, 30' Борнау 0:2

Щутгарт - Майнц 3:3
8' Мийо 1:0, 15' Левелинг 2:0, 43' Амири (дузпа) 2:1, 62' Буркард 2:2, 88' Рийдер 3:2, 90+4' Лайч 3:3