България U21 отстъпи на Полша U21 след обрат в София

10 Сеп 2024 21:37

България U21 загуби с 1:3 от връстниците си от Полша в ключов двубой от група D в квалификациите за Европейското първенство.

"Лъвовете" поведоха в 29-ата минута с гол на Емил Ценов, но през втората част поляците вкараха три безответни гола. В 52-ата минута Антони Козубал изравни, а само 4 минути след това Томаш Пиенко обърна развоя на мача. В 78-ата минута Якуб Калужински бе точен от дузпа за крайното 1:3.

След двубоя Полша събра 18 точки на второто място в групата, докато българите остават трети с 12 при оставащи две срещи, които да изиграят. Водач в групата е тимът на Германия с 22 точки.

Първите отбори от групата се класират директно за Европейското, както и най-добрите три втори отбора, а другите тимове, завършили на второ място, играят баражи.

България U21 – Полша U21 1:3

1:0 Емил Ценов 29', 1:1 Антони Козубал 52', 1:2 Томаш Пиенко, 1:3 Якуб Колужински 78'

Състави:

България U21: 1. Дамян Христов – 15. Мартин Атанасов (81 - 13. Мартин Георгиев), 5. Велко Йеленкович, 4. Християн Петров (К), 16. Димитър Папазов – 20. Кристиян Стоянов (62 - 3. Емануел Мирчев), 6. Емил Ценов, 8. Станислав Шопов (81 - 7. Роберто Райчев) – 10. Никола Илиев, 17. Мартин Сораков (62 - 9. Йоан Борносузов), 11. Марин Петков (81 - 21. Антоан Стоянов)

Резерви: 23. Пламен Андреев – 2. Росен Божинов, 3. Емануел Мирчев, 7. Роберто Райчев, 9. Йоан Борносузов, 13. Мартин Георгиев, 18. Атанас Чернев, 19. Николай Златев, 21. Антоан Стоянов

Селекционер: Александър Димитров

Полша U21: 1. Каспер Тобиаш (К) – 19. Доминик Марчук (80 - 20. Камил Лукошек), 3. Патрик Педа, 2. Ариел Мосор, 4. Милош Матисик, 17. Аркадиуш Пурка – 21. Томаш Пиенко (68 - 7. Каетан Шмит), 16. Антони Козубал (73 - 6. Матеуш Ленговски), 8. Якуб Калужински, 10. Каспер Козловски (80 - 11. Михал Ракожи ) 9. Филип Шимчак (68 - 18. Мариуш Фарналчук)

Резерви: 22. Якуб Монджик – 5. Игор Драпински, 6. Матеуш Ленговски, 7. Каетан Шмит, 11. Михал Ракожи, 15. Якуб Шимански, 18. Мариуш Фарналчук, 20.Камил Лукошек, 23. Фридерик Гербовски

Селекционер: Адам Майевски

Съдия: Джоуи Коой (Нидерландия)