Дортмунд не допусна изненада срещу Хайденхайм

13 Сеп 2024 23:48

Отборът на Борусия (Дортмунд) победи Хайденхайм като домакин в мач от третия кръг на Първа Бундеслига. Срещата между двата тима на ''Сигнал Идуна Парк'' завърши при резултат 4:2 в полза на ''жълто-черните''.

Тимът на Нури Шахин спечели 7 точки и вече се намира на първата позиция във временното класиране. Гостите допуснаха първа загуба в шампионата и са втори с 6 пункта.

Дортмунд поведе в 12-ата минута чрез Донийл Мален, който вкара след асистенция на Адейеми.

В 17-ата минута Адейеми удвои аванса на ''жълто-черните'' след подаване на Юлиан Брандт.

Марвин Пирингер намали изоставането на гостите в 39-ата минута. Той се разписа с глава след центриране на Омар Траоре.

Две минути по-късно прекрасна контра на Борусия завърши с попадение на Адейеми за 3:1.

В 74-ата минута Никлас Зюле извърши нарушение в наказателното поле и Максимилиан Бройниг отбеляза гол от дузпа.

Емре Джан сложи точка на спора, след като също беше точен от бялата точка в добавеното време на срещата - 4:2.

За Дортмунд предстои гостуване на Брюж в мач от Шампионската лига. Хайденхайм пък ще посрещне Фрайбург в двубой от първенството.