Челси се справи с Борнемут

15 Сеп 2024 00:06

Челси се добра до втора победа от началото на сезона в Премиър лийг, след като надделя много трудно с 1:0 над Борнемут като гост. В по-голямата част от мача лондончани бяха надиграни от своя съперник, който на два пъти удари греди, а Еванилсон пропусна и дузпа. Четири минути преди края Кристофър Нкунку се разписа след асистенция на Джейдън Санчо, който записа добър дебют. И двамата футболисти се появиха като резерви. Голяма заслуга за успеха на гостите имаше и техният страж Роберт Санчес, който освен че спаси дузпата, още няколко пъти се намеси решаващо. Така Челси има вече седем точки, докато за Борнемут това бе първа загуба от началото на кампанията. Освен това лондончани прекъснаха серия от 17 поредни мача като гост без чиста мрежа.