Любопитни факти след четвъртия кръг на Серия ''А''

17 Сеп 2024 17:08

Четвъртият кръг в италианската Серия ''А" приключи вчера, а ние ще ви представим най-любопитните факти след него.

Последният път, в който Комо завърши при равен резултат в мач от Серия ''А", след като имаше преднина от два гола, беше на 4 октомври 1981 г. срещу Болоня (2:2 у дома и в този случай). Сега историята се повтори, тъй като футболистите на Сеск Фабрегас записаха равенство (2:2) срещу ''рособлу'' на своя стадион.

Патрик Кутроне отбеляза две попадения за Комо в първите четири кръга, а последният футболист на този тим, който отбеляза поне два гола в първите четири мача през сезона в Серия ''А"', беше Джулиано Джовети през 1951/52.

Ювентус запази суха мрежа във всеки от първите си четири шампионатни мача за пети път в историята си. Предишните случаи бяха през 1965/66, 1983/84, 1986/87 и 2014/15. Футболистите на Тиаго Мота записаха нулево равенство при гостуването си на Емполи през уикенда.

Емполи е непобеден в първите четири кръга на Серия ''А" за втори път в своята история. За последно това се случи през сезон 2006/07.

Милан спечели домакинството си на Венеция на ''Сан Сиро'' с 4:0. Така ''росонерите'' вкараха четири попадения в първите 30 минути на мач от шампионата за първи път от 19 октомври 1958 г. срещу Алесандрия.

Венеция допусна четири гола в първите 30 минути на двубой от Серия ''А'' за втори път в историята си. Предишният път беше на 9 октомври 1949 г., когато тимът се изправи срещу Интер.

Рома не успя да победи Дженоа като гост. Срещата между двата тима завърши при резултат 1:1. Така ''джалоросите'' не успяха да спечелят нито един от първите си четири мача в първенството за четвърти път в историята си. Предишните случаи бяха през 1974/75, 1984/85 и 2010/11.

Кони Де Винтер отбеляза изравнителното попадение за Дженоа срещу Рома на ''Луиджи Ферарис''. Така той отбеляза първия си гол в Серия ''А'' в 47-ото си участие в надпреварата.

Матео Ретеги е третият футболист в ерата на трите точки за победа (от 1994/95), който е отбелязал поне четири гола в първите си четири мача за Аталанта в Серия ''А'' след Филипо Индзаги през 1996 г. и Франк Кеси през 2016 г. Ретеги се разписа при успеха на Аталанта над Фиорентина с 3:2 в Бергамо.

Адемола Лукман вкара и направи асистенция в последните си два мача в Серия ''А'', като любопитното е, че и в двата случая той направи това срещу Фиорентина.

Торино записа нулево равенство срещу Лече у дома. Така ''граната'' не допуснаха загуба в първите си четири мача в Серия ''А'' за четвърти път в своята история след 2007/08, 2015/16 и 2017/2018.

Ромелу Лукаку вкара гол и направи повече от една асистенция в един мач само три пъти в кариерата си в топ 5 на европейските лиги, като го направи два пъти под ръководството на Антонио Конте (срещу Торино през 2020 г. и срещу Каляри в неделя).

Давид Нерес е първият футболист, който дава поне една асистенция в първите си три мача в Серия ''А'', откакто се събират подробни данни (от 2004/05).

Интер не успя да спечели два от първите си четири мача в първенството за сезона за първи път от сезон 2020/21, тогава под ръководството на Антонио Конте. ''Нерадзурите'' стигнаха само до 1:1 при гостуването си на Монца в неделя.

Монца спечели своята точка 100 в Серия ''А'' (25 победи и 25 равенства).

Удинезе е едноличен водач в първенството за първи път от седмия кръг на сезон 2011/12. Футболистите на Костя Руняич направиха впечатляващ обрат над Парма вчера, след като изоставаха с 0:2 на почивката, но стигнаха до победа с 3:2.

Матия Дзакани направи две асистенции в един мач в Серия ''А'' за първи път в своята кариера в шампионата - след тези, които той успя да запише срещу Сампдория на 5 декември 2021 г.