Челси разби Уест Хям в лондонско дерби

21 Сеп 2024 16:55

Отборът на Челси постигна победа над Уест Хям като гост с 3:0 в двубой от петия кръг на Висшата лига на Англия. Мачът между двата тима се проведе на ''Лондон Стейдиъм''.

''Сините'' събраха актив от 10 точки и се намират на второто място във временното класиране. ''Чуковете'' са 14-и с 4 пункта.

Срещата започна отлично за отбора на Енцо Мареска. Джаксън направи двойно подаване със Санчо, след което напредна отляво и стреля между краката на Ареола за 0:1 още в 4-ата минута.

В 18-ата минута Джаксън отбеляза още един гол. Кайседо изведе много добре нападателя по земя, който отново използва скоростта си, за да излезе очи в очи с Ареола. С външната част на обувката Николас Джаксън реализира попадение технично покрай вратаря.

В началото на втората част ''сините'' вкараха трети гол. Гостите организираха отлична контраатака, при която Палмър простреля Ареола с левия крак - 0:3.

В следващия кръг Уест Хям гостува на Брентфорд, а Челси приема Брайтън.