Байерн писа петица на Вердер в Бремен

21 Сеп 2024 18:36

Байерн (Мюнхен) премаза Вердер (Бремен) с 5:0 като гост в среща от четвъртия кръг на Първа Бундеслига.

Така баварците събраха 12 точки на първото място в класирането. ''Бременските музиканти'' са десети с 5 пункта.

Байерн поведе в 23-ата минута. Алфонсо Дейвис пресече опит на домакините да изнесат топката, след което Хари Кейн намери Олисе, който с лекота се разписа.

Мюнхенци вкараха второ попадение в 32-ата минута. Олисе мина покрай четирима играчи на Вердер и пусна подаване към Мусиала, който на празна врата нямаше как да сбърка - 0:2.

В 57-ата минута Хари Кейн беше точен след размяна на пасове с Олисе.

В 61-ата минута Олисе завърши перфектно с левия крак за 4:0, а четири минути по-късно резултатът вече беше 5:0 в полза на мюнхенци след гол на Гнабри.

Резултати и голмайстори от мачовете от Първа Бундеслига, които се изиграха по същото време:

Бохум - Холщайн Кил 2:2
15' Бенедикт Пихлер 0:1, 22' Матус Беро 1:1, 35' Лукас Дашнер 2:1, 89' Шуто Мачино 2:2

Унион Берлин - Хофенхайм 2:1
4' Том Роте 1:0, 5' Юнг Йонг 2:0, 67' Мариус Бюлтер 2:1

Хайденхайм - Фрайбург 0:3
54' Рицу Доан 0:1, 59' Винченцо Грифо 0:2, 65' Винченцо Грифо 0:3