Ливърпул с класика срещу Борнемут на ''Анфийлд''

21 Сеп 2024 19:12

Ливърпул надделя над Борнемут с 3:0 в мач от петия кръг на Премиър лийг. Двубоят между двата тима се проведе на ''Анфийлд''.

Мърсисайдци събраха 12 точки и са лидери във временното класиране. ''Черешките'' допуснаха втора поредна загуба и заемат 13-ата позиция с 5 пункта.

Домакините откриха резултата в 27-ата минута. Конате с много добро дълго подаване намери Луис Диас пред границата на наказателното поле. Кепа излезе да пресече извън наказателното поле, но Диас лесно го преодоля, след което прати топката във вратата за 1:0.

Футболистите на Арне Слот удвоиха аванса си само две минути след това. Александър-Арнолд направи продължителен пробив, след което намери Диас, който провря топката между краката на Кепа - 2:0.

В 37-ата минута резултатът вече бе 3:0. Нунес напредна отдясно, финтира един защитник и с отличен удар с левия крак прати топката в далечния ъгъл - 3:0.

Резултати и голмайстори от мачовете от Висшата лига, които се изиграха по същото време:

Астън Вила - Уулвърхямптън 3:1
25' Куня 0:1, 73' Уоткинс 1:1, 88' Конса 2:1, 90+4' Дюран 3:1

Лестър - Евертън 1:1
12' Ндиайе 0:1, 74' Мавидиди 1:1

Саутхямптън - Ипсуич 1:1
5' Диблинг 1:0, 90+5' Морси 1:1

Тотнъм - Брентфорд 3:1
1' Мбемо 0:1, 8' Соланке 1:1, 28' Джонсън 2:1, 85' Мадисън 3:1

Фулъм - Нюкасъл 3:1
5' Хименес 1:0, 22' Смит Роу 2:0, 46' Барнс 2:1, 90+2' Нелсон 3:1