Ботев вгорчи дебюта на Томаш (ВИДЕО)

30 Авг 2024 20:24

Отборът на Ботев (Пловдив) победи ЦСКА-София с 1:0 като гост в двубой от седмия кръг на efbet Лига. Срещата между двата тима се проведе в столичния квартал ''Надежда''. Единственият гол в мача падна в 57-ата минута, когато Ехидже Укаки се разписа.

Александър Томаш тръгна с поражение при дебюта си начело на ''армейците''. Столичани допуснаха четвърта поредна загуба. ЦСКА-София се намира на 13-ото място с едва 3 точки. ''Жълто-черните'' пък заемат четвъртото място в класирането с 13 пункта.

В следващия кръг ''червените'' ще гостуват на Локомотив (София), а за Ботев предстои визита на Берое.

Срещата започна с натиск от страна на Ботев Пловдив. Ехидже Укаки навлезе в наказателното поле на ЦСКА-София във втората минута и шутира, но Густаво Бусато скъси ъгъла и отрази. ЦСКА-София пропусна златна възможност да излезе напред в резултата в 10-ата минута, когато Джонатан Линдсет комбинира с Марселино Кареасо, който шутира, но ударът му бе блокиран. Последва добавка от страна на Годуин Коялипу, който обаче прати топката право в напречната греда. Улаус Скаршем получи топката на границата на наказателното поле на Ботев Пловдив и отправи плътеен изстрел, който бе отразен от Ханс Кристиан Бернат в 18-ата минута на двубоя.

В 17-ата минута Укаки бе изпуснат отляво и центрира към Мараш. Таранът на пловдивчани отправи удар от въздуха на 3-4 метра пред голлинията, но в аут. В ответната атака Скаршем стреля от 18-19 метра в ръцете на Бернат. Домакините организираха още една добра атака в 26-ата минута. Тя завърши с извеждащо подаване за Хайнц и удар под ъгъл на норвежеца в аут.

Коялипу навлезе отляво в наказателното поле на гостите в 39-ата минута и опита с удар по диагонала да потърси левия ъгъл на вратата, но бе блокиран. След центриране от последвалия корнер, Коялипу стреля с глава, но покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Бернат. В 44-ата минута Джонатан Линдсет отправи удар от далечна дистанция, но прати топката над напречната греда на вратата.

Четири минути след началото на втората част много активният Коялипу преодоля с едно докосване Там, озова се сам срещу Бернарт и пусна топката покрай стража на "канарчетата", но я извади в аут.

В 57-ата минута Ботев откри резултата. Укаки се възползва от грешка на Петров, който изрита топката в бързоногия футболист на "канарчетата". Това негово действие изведе Укаки сам срещу Бусато и футболистът реализира с хладнокръвен изстрел покрай вратаря.

Малко след попадението в рамките на 180 секунди двата отбора претендираха за втори жълти картони съответно първо на Етоо, а след това и на Турицов, но реферът Валентин Железов реши да не ги отстрани от игра, макар че имаше основание за това.

В 82-рата минута Кристиан Нвачукву навлезе с дрибъл отляво в наказателното поле на ЦСКА-София и отправи удар в горния десен ъгъл на вратата на "армейците", но Густаво Бусато спаси.

След разбъркване в наказателното поле на Ботев Пловдив в 86-ата минута, Християн Петров отправи удар, който обаче бе отразен от Ханс Кристиан Бернат.

ЦСКА-София: 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов (К), 13. Браян Кордоба, 4. Християн Петров, 15. Тибо Вион – 26. Марселино Кареасо, 8. Станислав Шопов, 10. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 7. Улаус Скаршем – 77. Годиун Коялипу

Резерви: 25. Иван Дюлгеров – 3. Сейни Санянг, 17. Емануел Шакич, 22. Джейсън Локило, 24. Юлиан Илиев, 28. Марк-Емилио Папазов, 29. Иван Тасев, 30. Петко Панайотов, 91. Йоан Борносузов

Треньор: Александър Томаш

Ботев Пловдив: 1. Ханс Кристиан Бернат – 17. Николай Минков, 5. Йонас Там, 19. Антоан Конте, 38. Константинос Балоянис – 15. Джеймс Ето’о, 20. Антонио Перера – 4. Ехидже Укаки, 10. Ивелин Попов (К), 40. Кристиан Нвачукву – 99. Алекса Мараш

Резерви: 32. Матвей Игонен – 16. Матиус Ремейкис, 27. Сирики Диабате, 28. Янис Карабельов, 29. Нехемие Кинтунту, 42. Ивайло Видев, 79. Атанас Чернев, 88. Ален Корошец, 91. Вини Трибуле

Треньор: Душан Керкез

Съдия: Валентин Железов

ВАР: Петър Кузев