Локомотив спечели визитата си на Берое (ВИДЕО)

10 Авг 2024 17:59

Отборът на Локомотив (Пловдив) спечели визитата си на Берое (Стара Загора) с 2:0. Двата тима премериха сили в двубой от четвъртия кръг на шампионата.

Попаденията за ''смърфовете'' отбелязаха Жулиен Ламин (58') и Христо Иванов (88'). Пловдивчани събраха актив от 7 точки и вече заемат второто място в класирането, докато старозагорци са пети със същия актив.

За ''черно-белите'' предстои домакинство на Черно море, а ''заралии'' ще гостуват на Крумовград.

В 33-ата минута Леандро Годой бе фаулиран в наказателното поле на Локомотив Пловдив, но бе отсъдена засада, която бе потвърдена и след преразглеждане на ситуацията с ВАР.

Втората част започна с удар на Георги Каракашев от далечна дистанция, който беше твърде слаб, за да затрудни Артур Мота. В 51-рвата минута Винисиус Белоти завъртя технично топката към обратния ъгъл, но Мартин Луков показа класа и с блестящ плонж парира удара. Две минути по-късно отново Луков беше над всички. Сантиаго Годой бе забравен на втора греда. Нападателят пое топката и стреля към вратата, но вратарят на Локомотив спаси тима си с една ръка.

Така се стигна до 58-ата минута, когато Николас Пенев центрира с десния крак от лявото крило. В наказателното поле Жулиен Лами изпревари Лучиано Скуадроне и с глава порази мрежата на домакините за 1:0 в полза на пловдивчани!

В 67-ата минута се откри нова възможност пред Локомотив. Димитър Илиев намери Христо Иванов, а халфът шутира без забавяне, но топката мина покрай гредата. В 79-ата минута Мартин Луков направи трето много важно спасяване след удар на Годой.

В 88-ата минута Христо Иванов сложи точка на спора с втори гол във вратата на Берое. Карлос Алгара изчисти лошо топката с глава. Кълбото попадна право на крака на Христо Иванов, който инстинктивно стреля и се разписа.

Съставите на двата тима:

Берое: 1. Артур Мота, 2. Оиер Сареги, 3. Хуан Пабло Саломони, 4. Франко Минго, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Жорди Говеа (К), 9. Леандро Годой, 12. Винисиус Белоти, 17. Хуанка Пинеда, 19. Карлос Алгара, 24. Стефан Гаврилов

Резерви: 96. Рубен Рендейро, 7. Франциско Сагардия, 10. Джани Политино, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 16. Станислав Йовков, 23. Кевин Сейхас, 18. Стилян Русенов, 21. Алберто Салидо

Старши треньор: Хосе Луис Ачиари

Локомотив Пд: 88. Мартин Луков, 16. Кристиян Пешов, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 33. Георги Каракашев, 6. Христо Иванов, 22. Ивайло Иванов, 17. Николас Пенев, 14. Димитър Илиев (К), 99. Жулиен Лами

Резерви: 81. Кристиан Томов, 12. Ефе Али, 44. Ангел Лясков, 7. Данило Полонский, 21. Владимир Медвед, 9. Мичи Нтело, 19. Мартин Хайдаров, 10. Мартин Петков, 5. Тодор Павлов

Старши треньор: Любослав Пенев