Манчестър Сити най-сетне победи

10 Дек 2023 18:14

Отборът на Манчестър Сити постигна труден успех над Лутън с 2:1 като гост в двубой от 16-ия кръг на Висшата лига на Англия.

Футболистите на Пеп Гуардиола прекъснаха серията си от четири последователни мача без победа в шампионата. ''Гражданите'' заемат четвъртото място в класирането с актив от 33 точки. Лутън е 18-и с 9 пункта.

В следващия кръг Лутън гостува на Борнемут, а Манчестър Сити приема Кристъл Палас.

''Шапкарите'' откриха резултата в последните секунди на добавеното време на първата част. Рос Баркли подаде към Таунзенд, който достави отлично центриране на Илайджа Адебайо, който от около метър прати топката във вратата - 1:0.

Гостите изравниха в 62-ата минута. Родри влезе в пеналта, където бе блокиран от защитник, но топката отиде в краката на Бернардо Силва, който с брилянтен изстрел с левия крак отбеляза попадение за 1:1.

Три минути по-късно ''гражданите'' завършиха пълния си обрат. Хулиан Алварес отне в средата на игрището, напредна в наказателното поле и пусна успоредно подаване, което достигна до Джак Грийлиш, който реализира от близка дистанция - 1:2.